职员

请优选地通过电子邮件联系我们:yo-museo@helsinki.fi.

博物馆导演

MIIA-LEENA TIILI。Kuva:赫尔辛因yliopistomuseo / saaraseppälä。

Miia-Leena Tiili
miia-leena.tiili@helsinki.fi.
+358(50)415 5289

展览会

Pia Vuorikoski。Kuva:Päivirainio。

PIA Vuorikoski.
展览经理/导游旅游
pia.vuorikoski@helsinki.fi.
+358(50)415 6760

Johannes Keltto。Kuva:赫尔辛因yliopistomuseo / saaraseppälä。

Johannes Keltto.
博物馆看护人
Johannes.keltto@helsinki.fi.
+358(50)576 7790

Merike Holmberg。Kuva:Timo Huvilinna。

Merike Holmberg.
客户顾问/导游
+358(50)448 8909(仅在展览的开放时间)

收藏品

Jaana Tegelberg。Kuva:Timo Huvilinna。

Jaana Tegelberg.
收藏串
jaaana.tegelberg@helsinki.fi.
+358(50)415 5287

苏珊娜哈卡兰根。Kuva:Timo Huvilinna。

苏珊娜哈卡拉内滕
项目规划师
Susanna.hakkarainen@helsinki.fi.
+358(50)415 6708

Anna Luhtala。Kuva:Timo Huvilinna。

Anna Luhtala.
馆长
Anna.luhtala@helsinki.fi.
+358(50)436 5584

Marja Niemi。Kuva:赫尔辛因yliopistomuseo / saaraseppälä。

Marja Niemi.
策展人,艺术系列
marja.k.niemi@helsinki.fi.
+ 358(50)416 0448

Katariina Pehkonen。Kuva:Timo Huvilinna。

Katariina Pehkonen
策展人,收集的移动
katariina.pehkonen@helsinki.fi.
+358(50)448 9537

Päivirainio。Kuva:Timo Huvilinna。

Päivirainio(截至30.12.2019-)的父母假期
馆长
paivi.rainio@helsinki.fi.
+358(50)416 0448

指甲花Sinisalo。Kuva:Timo Huvilinna。

指甲花Sinisalo.
策展人,医学历史收藏
henna.sinisalo@helsinki.fi.
+358(50)415 5286

安妮屯门
保守党,收藏的移动
anni.x.tuominen@helsinki.fi.
+358(50)300 1485

Muuttotiimi:Mai Joutselainen,Marika Tarkiainen,Susanna Paasonen Ja Anni Tuominen。Kuva:Timo Huvilinna。

riina uosukainen
保守党,收藏的移动
riina.uosukainen@helsinki.fi.
+358(50)562 4236

Jenni Jormalainen.
项目工作人员,移动收藏
jenni.jormalainen@helsinki.fi.
+358(50)527 8107

Riina Uosukainen,Jenni Jormalainen JA Hanna坦桑根

Mai Joutselainen.
项目工作人员,移动收藏
mai.joutselainen@helsinki.fi.
+358(50)476 4985

苏珊娜paasonen.
项目工作人员,移动收藏
Susanna.ae.paasonen@helsinki.fi.
+358(50)493 7088

汉娜·坦肯森
项目工作人员,移动收藏
汉娜。卫星@helsinki.fi.
+358(50)563 8956

Marika Tarkiainen
项目工作人员,移动收藏
marika.tarkiainen@helsinki.fi.
+358(50)478 4595

赫尔辛基天文台

Päiviharjunpää。Kuva:赫尔辛因yliopistomuseo / saaraseppälä。

Päiviharjunpää.
天文台负责人
paivi.harjunpaa@helsinki.fi.
+358(50)318 2422

PaulaKyyrö。Kuva:赫尔辛因yliopistomuseo / saaraseppälä。

PaulaKyyrö.
天文台的主管指南
paula.kyyro@helsinki.fi.
+358(50)318 5293

(ei kuvaa)

Mikael Jahn.
客户顾问

(ei kuvaa)

SaaraSeppälä.
客户顾问

美术室

vappu rossi。

vappu rossi.
绘制大师
vappu.rossi@helsinki.fi.
+358(50)448 8766